A program célja az 5000 fő, és ez alatti állandó lakosságszámú településeken az önkormányzat tulajdonában lévő közterületi játszóterek és óvodai játszóudvarok építésére, kialakítására, felújítására, eszközök és felszerelések fejlesztésére, beszerzésére, ezáltal a vidéki kistelepüléseken élők egészséges testi és lelki fejlődésének segítésére.
A rendelkezésre álló forrás: 1 500 000 000 Ft
Önállóan támogatható tevékenységek:
- Óvodai játszóudvar fejlesztése
- A) Óvodai játszóudvar kialakítása, felújítása, korszerűsítése (pl. kerékpártároló, babakocsi tároló létesítése, kerítés építése, javítása, zöldterület fejlesztése, ivókút építése, új burkolat kialakítása, kültéri játszóeszköz és berendezés fejlesztése, egyéb fejlesztések; ideértve a kültéri tároló kialakítását, felújítását);
- B) A 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet szerinti játszóudvar követelményeknek megfelelő, jelen kiírás 5. számú mellékletében szereplő eszközök és felszerelések, valamint hulladékgyűjtő, pihenőpad takarítóeszközök; kerti munkaeszközök, szerszámok; tűzoltó készülék beszerzése.
VAGY
- Közterületi játszótér fejlesztése
- A) Közterületi játszótér kialakítása, felújítása, korszerűsítése (pl. kerékpártároló, kerítés építése, javítása, zöldterület fejlesztése, ivókút építése, új burkolat kialakítása, kültéri játszóeszköz és berendezés fejlesztése);
- B) A játszótéri eszközök biztonságosságáról szóló 78/2003. (XI. 27.) GKM rendelet szerinti követelményeknek megfelelő játszótéri eszközök és felszerelések, valamint hulladékgyűjtő és pihenőpad beszerzése.
Egy pályázat keretében csak egy önállóan támogatható tevékenységcsoportra és a kapcsolódó önállóan nem támogatható tevékenységekre igényelhető támogatás. Az egyes tevékenységcsoportokon belül lehetőség van A és B tevékenységek önálló vagy együttes megvalósítására is.
Az igényelhető támogatás maximális összege: 5.000.000Ft
A projekt fizikai befejezésére a Támogatói Okirat kézbesítésétől számított legfeljebb 18 hónap áll rendelkezésre
Támogatást igénylők köre:
- Helyi önkormányzati költségvetési irányító és költségvetési szervek (GFO 321):
amennyiben a település állandó lakosság száma 5000 fő, vagy ez alatti, a 2020 január 1. napján a Belügyminisztérium által kezelt adatok alapján;
- Helyi önkormányzatok társulása (GFO 327) esetén: azok a társulások, amelyeknek a fejlesztés helye szerinti tagtelepülésén az állandó lakosság száma 5000 fő, vagy ez alatti, a 2020. január 1. napján a Belügyminisztérium által kezelt adatok alapján.
A támogatási kérelem benyújtásának határideje: 2021. április 07. és 2021. május 07. között
A támogatás mértéke: 100%, mely egy összegben a Támogató Okirat kibocsátása után 5 napon belül támogatási előlegként folyósításra kerül.
Értékelési szempontok:
- egy főre jutó adóerő-képesség
- a fejlesztés megvalósításának helye kedvezményezett járásban és kedvezményezett településen van-e
Az Magyar Falu Program jelen pályázati kiírásához való viszonya, indokoltsága, célja, részletes szakmai tartalma, komplexitása, viszonya más korábbi és tervezett települési fejlesztésekkel
A pályázati felhívásról készült rövid kivonat itt érhető el: Óvodai játszóudvar- külterületi játszótér kivonat 2021
Ha érdekli a lehetőség, kérem jelezze ezt az alábbi elérhetőségek valamelyikén:
Információ, ügyfélregisztráció:
Frik János
Projektmenedzser
Mobil: +36 20 399 3703
Miért érdemes ránk bíznia a beruházását? Azért, mert mi úgy dolgozunk, hogy Ön a pályázat során és a projekt megvalósítás teljes ideje alatt is azzal tudjon foglalkozni, amivel szeretne: a saját feladataival.
Friss pályázati hírekért kövesse a Facebook oldalunkat: https://www.facebook.com/eutenconsulting/