Szeptember 25-én megjelent a GINOP Plusz 2.1.3-24 KKV-k innovációs képességének támogatása című pályázati felhívás. Ez azoknak a 3-49 fő közti vállalkozásoknak jelent jó lehetőséget a fejlődésre, akik jellemzően gyártási, vagy szolgáltatási tevékenységet végeznek és valamely üzleti folyamatukat szeretnék hatékonyabbá tenni, amivel növelni tudják a bevételeiket, vagy a hatékonyságukat, illetve csökkenteni tudják a költségeiket.
Erről készítettük az alábbi kivonatot.
GINOP Plusz 2.1.3-24
KKV-k innovációs képességének támogatása
Keretösszeg:
- 2024-ben: 40 milliárd Ft
- 2025-ben: 35 milliárd Ft
A felhívás célja:
A vállalkozások üzleti folyamat innovációs tevékenységeinek fejlesztése. Az üzleti folyamatinnováció eredménye olyan, egy vagy több üzleti folyamatban bevezetett új, vagy jelentősen megújított eljárás, amely lényegesen különbözik a vállalat addigi üzleti folyamatokra vonatkozó eljárásaitól. Folyamatinnovációs tevékenység az üzleti élet bármely területén végezhető. Az üzleti folyamatok körébe soroljuk a gyártáshoz és szolgáltatáshoz közvetlenül kapcsolódó, úgynevezett mag- vagy kulcstevékenységeket, illetve a támogató tevékenységeket, mint amilyen a logisztika, a marketing vagy az adminisztratív tevékenységek. Az üzleti folyamatok kivitelezése belső vagy külső források igénybevételével is történhet. Folyamatinnováció, ha az új vagy megújított eljárás eredménye a hatékonyabb forrásfelhasználás, megbízhatóság, rugalmasság, megfizethetőség, nagyobb kényelem vagy könnyebb használhatóság.
Támogatható területek:
- termelési, gyártási folyamat innovációs tevékenységek:
- A folyamatinnováció a szervezeten belüli új vagy továbbfejlesztett folyamatok, módszerek vagy rendszerek bevezetését jelenti. Célja a hatékonyság, eredményesség és értékteremtés fokozása. A termelési folyamatok innovációja magában foglalhatja a munkaműveletek optimalizálását, a költségek csökkentését és a termelékenység növelését, automatizálást, vagy a digitális megoldások integrálását is. A termelési, gyártási folyamat innovációja lehetőséget ad a termelő vállalatoknak, hogy versenyképesek maradjanak a piacon, és jobban alkalmazkodjanak a változó gazdasági körülményekhez.
- marketing és/vagy értékesítési innovációs tevékenységek:
- A marketing, illetve az értékesítési folyamatokat érintő innovációs tevékenységek olyan új módszerek és stratégiák bevezetését jelentik, amelyek célja a piaci részesedés növelése, az ügyfélkör bővítése és a márka erősítése. Ide tartoznak még a termékdizájn, csomagolás, promóció, árképzési stratégiák vagy az elosztási módszerek jelentős változásai. A marketing és értékesítési folyamatok innovációja jelentheti olyan új digitális eszközök és technikák integrálását is a vállalat mindennapi működésébe, amelyek javítják a vevőkkel való kapcsolattartást és növelik az értékesítési teljesítményt. A cél, hogy a vállalat versenyelőnyt szerezzen innovatív marketing vagy értékesítési gyakorlatok révén.
- logisztikai innovációs tevékenységek:
- A logisztika hatékonysága jelentős hatással van egy vállalat versenyképességére és eredményességére. A modern logisztikai megoldások alkalmazása révén egy vállalat gyorsabban és pontosabban tudja kiszolgálni ügyfeleit, ami kulcsfontosságú lehet a piaci versenyben. A logisztikai innovációs tevékenységek új vagy jelentősen továbbfejlesztett logisztikai módszerek fejlesztését és bevezetését jelenti a vállalati gyakorlatba. Ezek a tevékenységek a teljes ellátási lánc hatékonyságának és eredményességének javítására irányulnak, beleértve a szállítást, raktározást és disztribúciós folyamatokat. A logisztikai folyamatok innovációja gyorsabb szállítási időket, alacsonyabb költségeket, jobb készletgazdálkodást és magasabb vevői elégedettséget eredményezhetnek. A cél az áruk áramlásának optimalizálása a termeléstől a végső felhasználóig.
- szervezeti innovációs (adminisztratív és menedzsment fejlesztés) tevékenységek:
- A szervezeti innovációs tevékenységek célja a vállalati struktúra és működési folyamatok fejlesztése, amelyek a hatékonyság növelését és a munkavállalói elégedettség javítását szolgálják. A szervezeti innovációs tevékenységek új vagy jelentősen továbbfejlesztett szervezeti módszerek mindennapi üzleti gyakorlatba történő bevezetését jelentik. Ide tartozhatnak az új menedzsment módszerek bevezetése, a szervezeti kultúra fejlesztése, valamint az adminisztratív folyamatok egyszerűsítése és digitalizálása. A cél a szervezeti hatékonyság növelése, az adminisztrációs költségek csökkentése, a munkavállalói elégedettség javítása és a folyamatos fejlődés kultúrájának elősegítése.
FONTOS!!!: Példák a támogatható és a nem támogatható tevékenységekre: Letöltöm a példákat
Támogatható projekt tevékenységek:
A Felhívás keretében kizárólag azon projektek támogathatóak, amelyek közvetlenül vagy közvetve illeszkednek a 2021-2027 közötti időszakra vonatkozó Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiában (S3) meghatározott alábbi nemzetgazdasági vagy horizontális prioritások valamelyikéhez:
Nemzetgazdasági prioritások
- Élvonalbeli technológiák
- Egészség
- A gazdaság digitalizációja
- Energia, klíma
- Szolgáltatások
- Erőforrás-hatékony gazdaság
- Mezőgazdaság, élelmiszeripar
- Kreatív ipar
Horizontális prioritások
- Képzés, oktatás
- Közszféra és egyetemek innovációja.
Pályázók köre:
- kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok (Kft., Bt., Kkt., Rt.), akik
- legalább 3, legfeljebb 49 fő közötti létszámú alkalmazottal rendelkeznek és
- legalább 1 teljes, lezárt üzleti évvel rendelkeznek.
Az igényelt támogatás nem haladhatja meg a 2023. évi saját tőke összegét és a projekt összköltsége nem haladja meg a 2023. évi árbevétel 50%-át.
A fejlesztést legalább 180 napja bejegyzett bármely magyarországi településen bejegyzett székhelyen/telephelyen kell megvalósítani. A megvalósítási helynek alkalmasnak kell lennie a projekt megvalósítására (a részletes előírásokat és feltételeket telefonon, vagy pályázati tanácsadás keretében személyesen tudjuk elmondani)
Támogatható tevékenységek:
- Választható, önállóan támogatható tevékenységek:
A vállalkozás üzleti folyamat innovációs tevékenységei közül az alábbiak fejlesztése:
a) Termelési és/vagy gyártási folyamat innovációs tevékenységek
b) Marketing és/vagy értékesítési innovációs tevékenységek
c) Logisztikai innovációs tevékenységek
d) Szervezeti innovációs (adminisztratív és menedzsment fejlesztés) tevékenységek (kizárólag 20 fő felett)
- Kötelezően megvalósítandó, önállóan nem támogatható tevékenységek:
a) Üzleti folyamat innovációhoz kapcsolódó beruházás
b) Projektelőkészítési tevékenység (innovációs tanácsadás igénybevétele a projekt előkészítéséhez)
c) Innovációs projektet támogató tevékenységek (projektmenedzsment, hardver beszerzés, kötelezően előírt nyilvánosság, horizontális tevékenységek, rezsi)
Elszámolható költségek:
a) Projektelőkészítés költségei:
-
- A projekt előkészítéshez kapcsolódó egyéb szakértői tanácsadás vagy megbízás: A projekt előkészítéséhez kapcsolódó innovációs folyamat átvilágítás díja.
A projektelőkészítés során a kiválasztott tanácsadó részletesen bemutatja a támogatást igénylő alkalmazott üzleti folyamatait, illetve a projekt keretében tervezett új vagy továbbfejlesztett üzleti folyamatait. A tanácsadó által készített dokumentum tartalmazza az új, vagy továbbfejlesztett üzleti folyamat megvalósításához javasolt beruházásokat.
b) Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei:
- bérek, járulékok, egyéb személyi jellegű költségek (Központi Statisztikai Hivatal honlapján elérhető 20.1.1.52. számú “Teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete foglalkozások szerint [Ft/fő/hó]” elnevezésű tábla alapján tervezendőek)
- üzleti folyamat innovációs tevékenységenként 2-2 fő foglalkoztatott személyi jellegű ráfordítása számolható el, de projektenként max. 5 fő
c) Szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei:
- igénybevett üzleti folyamat innovációs tanácsadás díja (maximum 100 óra)
d) Beruházáshoz kapcsolódó költségek:
- eszközbeszerzés/meglévő eszközök átalakítása (max 8 db, egyenként minimum 500.000 Ft értékű eszköz)
- hardver eszközök egyenként minimum 200.000 Ft értékben
- immateriális javak beszerzésének költsége (Modern Vállalkozások Programja keretében minősített, csomagolt szoftverek)
- e) Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó bérleti díj
- üzleti felhőszolgáltatás bérleti díja (http://www.vallalkozzdigitalisan.hu honlapon minősített szállító és szolgáltatás)
- f) Százalékos átalányalapú finanszírozás költségei
- projektmenedzsment, hardver beszerzés, kötelezően előírt nyilvánosság, horizontális tevékenységek, rezsi (összesen maximum 7% mértékben)
Eszközbeszerzés + Szoftver beszerzés/üzleti felhőszolgáltatás együttesen maximum 70% mértékig tervezhető.
Műszaki, szakmai elvárások:
- A projekt keretében üzleti folyamat innovációnak kell megvalósulnia, azaz egy olyan új vagy továbbfejlesztett üzleti folyamat fejlesztése a cél, amely jelentősen különbözik a vállalkozás korábbi üzleti folyamataitól, és amelyet a projekt fizikai befejezését követően bevezet, alkalmaz és fenntart.
- FIGYELEM! A pályázat előkészítése során megvalósítandó feladatok:
- A támogatási kérelem benyújtását megelőzően a támogatást igénylőnek a projekt sikeres megvalósítását segítő innovációs tréninget kell igénybe vennie a projekt előkészítés időszakában. Az innovációs tréninget a Nemzeti Innovációs Ügynökség Zrt. nyújtja.
- A támogatást igénylőnek a támogatási kérelem beadása előtt át kell esnie egy üzleti folyamatokat érintő átvilágításon, melyet innovációs tanácsadás keretében nyújtanak akkreditált tanácsadók a fejlesztendő folyamathoz illeszkedően.
- A támogatást igénylő vállalja, hogy a projekt megvalósítási időszaka alatt minimum 6 hónapig, legalább 1 fő női munkavállalót foglalkoztat teljes munkaidőben.
- Horizontális szempontok érvényesítése: 25 millió Ft felett önkéntesen vállalhat 1 db fenntarthatósággal összefüggő tevékenységet vagy 1 db esélyegyenlőségi tevékenységet
A projekt finanszírozása:
A projekt elszámolható összköltsége maximum 72.000.000 Ft lehet.
A vissza nem térítendő támogatás összege minimum 20.000.000 Ft, maximum 50.000.000 Ft.
A támogatás mértéke maximum 70% (csekély összegű támogatási jogcím igénybevétele esetén). Ha a pályázó de minimis kerete kimerült, akkor a támogatás mértéke 50%.
A támogatás 30%-a előlegként igényelhető.
A projekt megvalósítási ideje:
Maximum 18 hónap
Kötelezettségek a fenntartási időszakra:
- a fenntartási kötelezettség ideje: 3 év
- A projekt eredményeként létrejött szellemi terméknek vagyonnövekményként meg kell jelennie a támogatást igénylőnek a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő első lezárt, teljes, üzleti év éves beszámolójában az immateriális javak soron.
- A kedvezményezett 1 főre eső bruttó hozzáadott értéke legalább 5%-kal növekszik a bázisévhez viszonyítva a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő első, vagy második lezárt, teljes, üzleti évben.
Beadási szakaszok:
- szakasz: 2024.10.29 9:00 – 2024.11.12 12:00
- szakasz: 2025.01.21 9:00 – 2025.02.04 12:00
- szakasz: 2025.04.08 9:00 – 2025.04.22 12:00
Elbírálás:
Pontozással, a 100 pontból minimum 60 pontot kell elérni, ezen belül a szakmai megalapozottság alapján minimum 30 pontot.
- Felkeltette az érdeklődését ez a lehetőség?
- Pályázna, de további információkra van szüksége?
- Bizonytalan abban, hogy jogosult-e pályázni?
- Nem tudja, hogy kezdjen bele az előkészületekbe?
Akkor keressen minket az alábbi elérhetőségeken még ma!
- Megvizsgáljuk a vállalkozását
- Átbeszéljük a pályázati feltételeket
- Díjmentes pályázati előminősítést végzünk
- Tanácsot adunk a sikeres pályázáshoz
- Elkészítjük nyerő pályázatát!
Miért válasszon minket?
- Nyertünk már el 2 milliárdos támogatást is egy projektre és számos sikeres vállalkozásfejlesztési projektet valósítottunk már meg 18 év alatt.
- Hosszú távú fejlesztési koncepció mentén, a projektötlettől a záró fenntartási jelentés elfogadásáig kísérjük a beruházásokat és minden résztvevővel közvetlenül tartjuk a kapcsolatot
- Úgy dolgozzunk, hogy közben Ön a saját teendőire tudjon fókuszálni, illetve nyugodtan is alhasson annak tudatában, hogy biztos kezekben van a fejlesztése
- Tehermentesítjük Önt a pályázatok szervezési-, pénzügyi- és adminisztratív feladatai alól.
- Biztosítjuk, hogy az elnyert támogatást meg is tarthassa és minden szabályszerű legyen!
Euten Consulting Pályázati Tanácsadó Kft.
Információ, ügyfélregisztráció:
Dávid-Kleisz Bianka
Mobil: +36 20 225 0298
E-mail:
További információért, illetve díjmentes előminősítésért kattintson az alábbi gombra!
Amennyiben Ön a díjmentes pályázatfigyelésre már korábban feliratkozott ügyfelünk, de még nem vett részt pályázati tanácsadáson, vagy nem előfizetőnk és érdekli a pályázati lehetőség, kérjük hívja ügyfélszolgálatunkat a +36202250298 számon!