Azon 1-249 fő közötti vállalkozások, akiknek alacsony szintű a digitalizációjuk, ugyanakkor szükségük lenne ennek jelentős, több területet érintő fejlesztésére, jó lehetőség lehet a most megjelent 50%-os támogatású pályázat, ami mellé 0%-os kamatú hitel igényelhető.
Erről készítettük az alábbi kivonatot.
DIMOP PLUSZ 1.2.3/A-24
Mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációjának támogatása egyműveletes kombinált hiteltermék keretében
Keretösszeg:
27,8 milliárd Forint, ezen belül:
- Budapest területén megvalósuló projektekre: 4.103.181.588 Ft
- Budapest kivételével Magyarország egész területén megvalósuló projektekre 23.696.818.412 Ft
A felhívás célja:
A nagyon alacsony és alacsony digitális intenzitással rendelkező kis- és középvállalkozások versenyképességének javítása a digitális transzformáció, azon belül a piacon elérhető alap- és emelt szintű digitális megoldások bevezetésének és működtetésének támogatásával. A Konstrukció a kkv-k, hatékonyságát és jövedelemtermelő képességének kívánja erősíteni különféle digitalizációs beruházások támogatásával.
Pályázók köre:
A devizabelföldinek minősülő, Magyarország területén székhellyel, illetve az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarország területén fiókteleppel és magyar adószámmal rendelkező, gazdaságilag potenciálisan életképes, azonban finanszírozási forrásokhoz nem, vagy nem megfelelő mértékében hozzájutó vállalkozások, amelyek
- kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok (Kft., Bt., Kkt., Rt., szövetkezet, egyéni cég, egyéni vállalkozó) ÉS
- kis- és középvállalkozásnak minősülnek, majd a kölcsönkérelmek benyújtásának kezdő dátuma utáni második naptári hónaptól mikrovállalkozások is, ÉS
- legalább 1 teljes, lezárt üzleti évvel rendelkeznek ÉS
- a megvalósítási helyszín tekintetében legalább egy éve bejegyzett székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkeznek (a megvalósítási helynek alkalmasnak kell lennie a projekt megvalósítására) ÉS
- nagyon alacsony (0-5 pont) vagy alacsony (6-11 pont) digitális intenzitással rendelkeznek (digitális érettségi bemeneti felmérés alapján) (a pontos pontszám 4. sz. melléklet alapján történő meghatározása pályázati alapfeltétel, melyet az érdeklődés jelzését követő telefonos egyeztetés során, előminősítés keretében tudunk elvégezni).
Nem támogathatóak a mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozások.
Támogatható tevékenységek:
- Alapszintű felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások bevezetése (pl. E-mail, Irodai szoftver alkalmazások, Pénzügyi vagy számviteli szoftveralkalmazások, Fájlok tárolása, A vállalkozás szoftverének futtatásához szükséges infrastruktúra és kapacitás használata)
- Internetes megjelenést biztosító honlapok, portálok
- E-kereskedelem beindítását vagy továbbfejlesztését szolgáló szoftverek vagy felhőszolgáltatások bevezetése
- Automatikus feldolgozásra alkalmas e-számlázó szoftverek vagy felhőszolgáltatások bevezetése
- Táv- és csoportmunka támogatást biztosító szoftverek vagy felhőszolgáltatások bevezetése
- integrált vállalatirányítási (ERP) megoldások bevezetése
- ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) megoldások bevezetése
- IKT biztonsági megoldások bevezetése
- Fejlett vagy közepesen fejlett felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások bevezetése: Az alábbi szolgáltatásokból legalább egy bevezetése: pénzügyi és/vagy számviteli szoftveralkalmazások; vállalati erőforrás-tervezési (ERP) szoftveralkalmazások; ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) szoftveralkalmazások; biztonsági szoftveralkalmazások; tárhelyszolgáltatás a vállalkozás adatbázisa(i) számára; valamint az alkalmazásfejlesztéshez, teszteléshez vagy telepítéshez fejlesztőkörnyezetet biztosító számítástechnikai platform.
- Mesterséges intelligencia (MI) technológiák, szolgáltatások bevezetése: Az alábbi technológiákból, szolgáltatásokból legalább egy bevezetése: az írott nyelv elemzésére alkalmas technológiák (szövegbányászat); a beszélt nyelvet gépen olvasható formátumra átalakító technológiák (beszédfelismerés); írott vagy beszélt nyelv generálásra alkalmas technológiák (természetes nyelv generálás: olyan technológia, amely a strukturált adatokat természetes nyelvvé alakítja); tárgyak és személyek kép alapján történő azonosítására alkalmas technológiák (képfelismerés, képfeldolgozás); gépi tanulás adatelemzés céljából (pl. mélytanulás); a különböző munkafolyamatok automatizálására vagy a döntéshozatal támogatására alkalmas technológiák (mesterséges intelligencián alapuló, folyamatautomatizációra alkalmas szoftverrobot); a gépek fizikai mozgását lehetővé tevő technológiák, amelyek a környezet megfigyelésén alapul és önálló döntéshozatalra képesek (autonóm robotok, önjáró járművek, autonóm drónok).
- Nagy adathalmazokhoz kapcsolódó és egyéb adatanalitikai technológiák, szolgáltatások bevezetése: A vállalkozáson belülről, illetve külső forrásból (pl. szállítóktól, fogyasztóktól és a kormányzattól) származó adatok alapján minták és trendek adatainak értelmezésével az üzleti teljesítmény növelése érdekében döntéshozást és előrejelzést támogató technológiák és szolgáltatások bevezetése. A feldolgozható adatforrás típusok: forgalmi/pénzügyi adatok; fogyasztókra vonatkozó adatok; közösségi média adatok; weben elérhető adatok; hordozható eszközök helymeghatározásra vonatkozó adatai; okos eszközök, szenzorok adatai; kormányzati szervek nyílt adatai; műholdas adatok.
Meglévő informatikai rendszer esetén a fenti célterületekkel való modulbővítésre, vagy meglévő, de korszerűtlenné vált rendszer teljes cseréjére is van lehetőség.
A projektek műszaki-szakmai tartalmával és a megvalósítással kapcsolatos részletes elvárásokat a célterületekhez kapcsolódva a 5. sz. mellékletben található követelménylista tartalmazza.
Nem támogatható:
- Meglévő, adott típusú rendszer felhasználószám bővítése
- Meglévő webáruház esetén kizárólag tartalomfrissítés, arculat átalakítás
- Meglévő rendszer, saját rendszer vagy felhőalapú megoldás által lefedett terület kiegészítése (add-on)
- A hibrid projektek, azaz helyben telepített és felhő alapú megoldást is tartalmazó fejlesztések, támogathatók, de ugyanazon funkcionális terület vagy csak helyben telepített, vagy csak felhő alapú rendszerben valósítható meg.
- Meglévő, adott típusú rendszer verziófrissítése. Csak önmagában az adott üzleti digitális megoldás CMS-ének átnevezése is ennek minősül.
Önállóan támogatható tevékenységek:
- Alap- és emelt szintű digitális technológiák, szolgáltatások bevezetéséhez és működtetéséhez szükséges immateriális javak és felhőszolgáltatások beszerzése
- Alap- és emelt szintű digitális technológiák, (pl. felhőalapú) szolgáltatások bevezetésének és működtetésének szakmai megvalósításhoz kapcsolódó szolgáltatási, tanácsadási és betanítási tevékenységek
Önállóan nem támogatható tevékenységek:
- Alap- és emelt szintű digitális technológiák, szolgáltatások bevezetéséhez és működtetéséhez szükséges informatikai, telekommunikációs, hálózati, szenzortechnológiai, automatizációs és robotikai eszközök beszerzése
- A tájékoztatáshoz és nyilvánossághoz kapcsolódó tevékenységek.
Elszámolható költségek:
- Beruházáshoz kapcsolódó költségek:
- Immateriális javak beszerzése, szakmai megvalósításhoz kapcsolódó üzleti alkalmazás, szoftver licenc díjak
- Új tárgyi eszköz beszerzése legfeljebb az összes elszámolható költség 10 %-a értékben, szakmai megvalósításhoz kapcsolódó új informatikai, telekommunikációs, szenzortechnológiai, automatizációs és robotikai tárgyi eszközök költségei (hardver és egyéb ipari digitális eszközök, hálózati eszközök, telekommunikációs eszközök) bekerülési értéke
- Szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei:
- A bevezetésre kerülő digitális megoldások bevezetéséhez kapcsolódó infokommunikációs szolgáltatások (specifikációk elkészítése, tanácsadás, testre szabás, telepítés, konfigurálás, tesztelés, integráció, migráció, szervezet- és folyamatfejlesztés) költségei (legfeljebb az összes elszámolható költség 35 %-a értékben)
- Képzéshez kapcsolódó költségek (szakmai megvalósítás során bevezetésre kerülő digitális megoldások implementálásához igénybevett oktatás és betanítás, illetve a kapcsolódó e-learning tananyagok igénybevételének költsége) (legfeljebb az összes elszámolható költség 5%-a)
- Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó bérleti díj (felhőalapú és egyéb online üzleti megoldások szolgáltatásbérleti díja)
- Kötelező tájékoztatás, nyilvánosság biztosításának költségei (legfeljebb az összes elszámolható költség 0,5%-a értékben
- Könyvvizsgálói jelentés költsége, amely kizárólag a beruházás végén a digitális intenzitás szint meghatározása céljából készül, legfeljebb az összes elszámolható költség 2%-a, de 200.000 Ft értékben
A GINOP 3.2.1. (MVP) vagy amennyiben a DIMOP Plusz-1.2.1 programok keretében a DKF KFt. és az MKIK által biztosított minősített szállítói lista rendelkezésre áll, a szoftver és üzleti felhőszolgáltatás beszerzése kizárólag ezen listáról lehetséges a hitelprogram keretében.
A projekt finanszírozása:
- A projekthez minimum 3 millió Ft – maximum 20 millió Ft finanszírozás igényelhető, melyből:
- maximum 50% vissza nem térítendő támogatás (ha nem teljesülnek az eredményességmérési mutatók, akkor kölcsönné alakul)
- a fennmaradó rész 0%-os kamatú, HUF alapú kölcsön.
A projekthez legalább 10% önerőt kell biztosítani.
A támogatás de minimis támogatásnak minősül.
Az igényelhető finanszírozási összeg nem haladhatja meg a kérelem benyújtását megelőző teljes lezárt üzleti év üzemi eredményének tízszeresét, valamint a finanszírozási összeg nem haladhatja meg az igénylő cég benyújtást megelőző teljes lezárt üzleti év árbevételét.
- A kölcsön futamideje: maximum 8 év
- Rendelkezésre tartási idő: A kölcsönszerződés megkötésétől számított minimum 3 hónap, legfeljebb 18 hónap
- Türelmi idő: A rendelkezésre tartási idő végétől számított maximum 6 hónap, a kölcsönszerződés megkötésétől számított maximum 18 hónap
- Törlesztés: a türelmi idő letelte után, havonta, egyenlő tőketörlesztő részletekben.
- Biztosítékok köre: A beruházás tárgyát kötelező fedezeti körbe bevonni (kivéve immateriális javak). A beruházás tárgya a futamidő végéig nem idegeníthető el.
- Az elvárt fedezettség mértéke: a többségi természetes személy végső tulajdonos(ok) készfizető kezessége, egyéni vállalkozók esetén az egyéni vállalkozótól különböző természetes személy készfizető kezessége VAGY a tőkekitettség 15 %-a, az egyes biztosítékok fedezeti szorzóval diszkontált befogadási értékéből számítva.
- Amennyiben a kötelező bevonandó fedezetek alapján az elvárt fedezettség nem éri el az 50%-ot, pótfedezet bevonása szükséges (ingatlan jelzálog, ingó jelzálog (gépen, berendezésen), fizetési számla követelésen alapított óvadék, hitelintézet által vállalt garancia)
Eredményességi kritérium:
- A támogatott vállalkozás vállalja, hogy a támogatási kérelem keretében, az abban megadottak szerinti vállalati digitalizációs megoldásokat, felhőalapú online üzleti szolgáltatásokat a konstrukció 5. sz. mellékletében megadott szakmai-műszaki követelményrendszerekben előírtaknak megfelelően a megvalósítási idő végéig bevezeti, megfelelő szinten (pl. adattöltöttséggel) használja.
- A támogatott vállalkozásoknak vállalniuk kell, hogy a beruházás végére a digitális intenzitásuk pontszáma növekszik a bemeneti értékhez képest. A nagyon alacsony digitális intenzitással rendelkező vállalkozásoknak vállalniuk kell, hogy a beruházás végére megfelelnek legalább az alacsony digitális intenzitás követelményeinek. Az alacsony digitális intenzitással rendelkező vállalkozásoknak vállalniuk kell, hogy a beruházás végére a felhívásban rögzített feltételek szerint legalább 1 ponttal növelik a digitális intenzitási pontszámukat.
A projekt megvalósítási ideje:
A szerződéskötést követő 18 hónap, amely határidő indokolt esetben további 6 hónappal meghosszabbítható.
Beadási időszak:
- október 31-től 2027. június 30-ig
1-9 fős vállalkozások csak a 2. hónaptól adhatnak be pályázatot, amennyiben nem fogy el a forrás.
Elbírálás, értékelés:
Minden jogosult igénylő támogatást kap a rendelkezésre álló keret erejéig, amennyiben megfelel a vállalkozása és a projektje az előírásoknak.
- Felkeltette az érdeklődését ez a lehetőség?
- Pályázna, de további információkra van szüksége?
- Bizonytalan abban, hogy jogosult-e pályázni?
- Nem tudja, hogy kezdjen bele az előkészületekbe?
Akkor keressen minket az alábbi elérhetőségeken még ma!
- Megvizsgáljuk a vállalkozását
- Átbeszéljük a pályázati feltételeket
- Díjmentes pályázati előminősítést végzünk
- Tanácsot adunk a sikeres pályázáshoz
- Elkészítjük nyerő pályázatát!
Miért válasszon minket?
- Nyertünk már el 2 milliárdos támogatást is egy projektre és számos sikeres vállalkozásfejlesztési projektet valósítottunk már meg 18 év alatt.
- Hosszú távú fejlesztési koncepció mentén, a projektötlettől a záró fenntartási jelentés elfogadásáig kísérjük a beruházásokat és minden résztvevővel közvetlenül tartjuk a kapcsolatot
- Úgy dolgozzunk, hogy közben Ön a saját teendőire tudjon fókuszálni, illetve nyugodtan is alhasson annak tudatában, hogy biztos kezekben van a fejlesztése
- Tehermentesítjük Önt a pályázatok szervezési-, pénzügyi- és adminisztratív feladatai alól.
- Biztosítjuk, hogy az elnyert támogatást meg is tarthassa és minden szabályszerű legyen!
Euten Consulting Pályázati Tanácsadó Kft.
Információ, ügyfélregisztráció:
Dávid-Kleisz Bianka
Mobil: +36 20 225 0298
E-mail:
További információért, illetve díjmentes előminősítésért kattintson az alábbi gombra!
Amennyiben Ön a díjmentes pályázatfigyelésre már korábban feliratkozott ügyfelünk, de még nem vett részt pályázati tanácsadáson, vagy nem előfizetőnk és érdekli a pályázati lehetőség, kérjük hívja ügyfélszolgálatunkat a +36202250298 számon!