Fejlesztené a kertészetét? Megjelent a Kertészeti üvegházakhoz, hűtőházakhoz kapcsolódó, és post-harvest fejlesztések támogatása c. pályázati felhívás

Miért válasszon minket?

 

  • Nyertünk már el 2 milliárdos támogatást is egy állattartó telep építésére és számos sikeres agrár- és vidékfejlesztési projektet valósítottunk már meg 18 év alatt.
  • Hosszú távú fejlesztési koncepció mentén, a projektötlettől a záró fenntartási jelentés elfogadásáig kísérjük a beruházásokat és minden résztvevővel közvetlenül tartjuk a kapcsolatot
  • Úgy dolgozzunk, hogy közben Ön a saját teendőire tudjon fókuszálni, illetve nyugodtan is alhasson annak tudatában, hogy biztos kezekben van a fejlesztése
  • Tehermentesítjük Önt a pályázatok szervezési-, pénzügyi- és adminisztratív feladatai alól.

 

Mikor nem mi vagyunk a megfelelő választás?

 

  • Ha sok szabad ideje van, amit szeretne pályázati adminisztrációval, jogszabályok, útmutatók böngészésével és értelmezésével, valamint a beszállítói koordinálásával tölteni
  • Ha nem zavarja, hogy a pályázatírója önt dolgoztatja
  • Ha nem gond, hogy utólag kiderülő szabálytalanságok miatt akár a teljes támogatást vissza kell fizetnie
  • Ha csak az ár számít Önnek.

 

 

 

KAP-RD01a-RD01c-1-24

 

Kertészeti üvegházakhoz, hűtőházakhoz kapcsolódó, és post-harvest fejlesztések támogatása

 

Keretösszeg: 50 Mrd Ft az alábbi célterületi bontásban:

– A felhívás 1. célterülete keretében igénybe vehető keretösszeg: 30 Mrd Ft.

– A felhívás 2. célterülete keretében igénybe vehető keretösszeg: 20 Mrd Ft.

 

A felhívás céljai:

  • növényházi termesztő kapacitás növelése, a meglévő üveg- és fóliaházak korszerűsítése, új, innovatív és környezetbarát termesztési és termelési technológiák elterjesztésének és fejlesztésének támogatása, az energiafelhasználás hatékonyságának javítása. Hazánk geológiai adottságai alapján kifejezett cél a geotermikus hőenergia-potenciál kiaknázása.
  • korszerű tárolási és áruvá készítési rendszerek létesítése, a meglévő kapacitások bővítése, illetve korszerűsítése.

 

Ki nyújthat be kérelmet?

– Mezőgazdasági termelők (őstermelő, ŐCSG, CSMT, egyéni vállalkozó, társas vállalkozás, stb.)

– Mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezetek

– Szociális szövetkezet

– Állami elismeréssel rendelkező együttműködés (termelői csoport, termelői szervezet és termelői integrációs szervezet)

– Gyógynövénytermesztéshez kapcsolódóan integrátori, vagy elsődleges feldolgozói tevékenységet folytató vállalkozások

 

Aki legalább 1 lezárt üzleti évvel rendelkezik és a mezőgazdasági üzemmérete legalább 10.000 € STÉ méretű és árbevételének legalább 40%-a mezőgazdasági tevékenységből származott.

 

Fejleszthető ágazatok: zöldség- és gyümölcstermesztés, a növényi szaporítóanyagok termesztése, az erdészeti szaporítóanyag előállítása, a fűszer-, aroma- és gyógynövény termesztés, a dísznövény- és a díszfatermesztés, a gombatermesztés, a burgonyafélék termesztése és a faiskolai termesztés.

 

Támogatható tevékenységek:

 

  1. célterület – Kertészeti ágazat fejlesztését szolgáló beruházások

 

  1. Kertészeti termelőtevékenységet szolgáló növényházak építése, korszerűsítése:
  2. a) Új építésű üveg- vagy fóliaborítású növényház létesítése,
  3. b) Meglévő üveg- vagy fóliaborítású növényházak bővítése, valamint üveg- vagy fóliaborítású növényházhoz kapcsolódó szociális és kiszolgáló helyiségek bővítése,
  4. c) Meglévő üveg- vagy fóliaborítású növényházak technológiai korszerűsítése, valamint üveg- vagy fóliaborítású növényházhoz kapcsolódó szociális és kiszolgáló helyiségek energiahatékonyság javulással nem járó technológiai korszerűsítése.
  5. Kertészeti termelőtevékenységet szolgáló hűtőházak, hűtőtárolók, zöldség- és burgonyatárolók, valamint a betakarítást követő áruvá készítést szolgáló létesítmények létrehozása, korszerűsítése:
  6. a) Új hűtőkamrák létesítése, hűtőkonténerek beszerzése
  7. b) Hűtőházakra, hűtőtárolókra vonatkozó tevékenységek:
  8. Új építésű hűtőházak, hűtőtárolók létesítése.
  9. Meglévő hűtőházak, hűtőtárolók, valamint hűtőházakhoz, hűtőtárolókhoz kapcsolódó szociális és kiszolgáló helyiségek bővítése.
  10. Meglévő hűtőházak, hűtőtárolók technológiai korszerűsítése, valamint hűtőházakhoz, hűtőtárolókhoz kapcsolódó szociális és kiszolgáló helyiségek energiahatékonyság javulással nem járó technológiai korszerűsítése.
  11. c) Zöldség- és burgonyatárolókra vonatkozó tevékenységek:
  12. Új építésű zöldség- és burgonyatárolók létesítése.
  13. Meglévő zöldség- és burgonyatárolók, valamint zöldség- és burgonyatárolókhoz kapcsolódó szociális és kiszolgáló helyiségek bővítése.
  14. Meglévő zöldség- és burgonyatárolók technológiai korszerűsítése, valamint zöldség- és burgonyatárolókhoz kapcsolódó szociális és kiszolgáló helyiségek energiahatékonyság javulással nem járó technológiai korszerűsítése (csak akkor, ha legalább 10 000 euró STÉ üzemméret kertészeti tevékenységből származik

 

  1. A betakarítást követő áruvá készítést szolgáló eszközök beszerzése (növényházi, tárolási tevékenységhez kapcsolódó):
  2. a) Válogatás, tisztítás, osztályozás, csomagolás, gépei vagy gépsorai, kapcsolódó technológiai berendezései, valamint az ezekhez szükséges szoftverek

 

  1. célterület – Kertészeti ágazat fejlesztését szolgáló zöld beruházások

 

  1. Meglévő fóliaházak, üvegborítású növényházak, hűtőházak, hűtőtárolók, zöldség- és burgonyatárolók valamint a kapcsolódó létesítmények (szociális és kiszolgáló helyiségek) energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek:
  2. a) hőtechnikai adottságok javítása, hőveszteség csökkentése (hőszigetelés, nyílászáró-csere, hővisszanyerő szellőzés, stb.)
  3. b) fűtési, hűtési és használati meleg vízrendszerek korszerűsítése
  4. c) világítási rendszerek korszerűsítése
  5. d) az építmény funkciójának ellátásához szükséges, beépített technológiai rendszerek energetikai korszerűsítése, új, energiatakarékos technológiák kiépítése, energiatakarékos berendezések beszerzése;
  6. e) hűtőházak, hűtőtárolók vonatkozásában a szabályozott légterű tárolóként való hasznosítást lehetővé tevő korszerűsítés (gáztömör szigetelés, tárolóterek ajtóinak cseréje, szabályozott légterű tárolás technológiai berendezéseinek beszerzése/cseréje (nitrogén generátor, CO2 abszorber, vezérlés, tágulási tartályok, szelepek, összekötő elemek).
  7. Kertészeti ágazat fejlesztését szolgáló beruházások esetében a megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása:
  8. a) geotermikus energia hasznosítása (új rendszer létesítése, vagy a meglévő korszersítése)
  9. b) egyéb megújuló energia hasznosítása: napkollektor, napelem, hőszivattyú, biomassza, biogáz.

 

További támogatható tevékenységek:

  • Az 1. célterület 1. a), b) és c) alpontjaihoz kapcsolódóan növényházi művelő eszközök beszerzése: Növényházban használható speciális művelőkocsik, szedőkocsik, növényvédelem és fertőtlenítés gépei, eszközei, palántanevelés és palántakezelés gépei, eszközei, valamint a növényházak működtetését szolgáló gépek, eszközök.
  • célterület 1. a); 2. b) a. és c) a. pontok szerint megvalósított tevékenységhez kapcsolódóan új építésű szociális és kiszolgáló helyiségek létesítése.
  • Kertészeti tevékenyég végzéséhez kapcsolódó, áruszállításra használható szállítójárművek (N járműkategória szerint: teherautók és furgonok) beszerzése
  • Az 1. célterülethez kapcsolódóan üzemen belüli anyagmozgatás gépei: rakodógép, targonca és ezek adapterei, kézi hidraulikus vagy elektromos raklapemelő (béka) beszerzése
  • Az 1. célterület. 1. pont és a 2. pont b) és c) alpontok szerint megvalósuló fejlesztésekhez kapcsolódóan: Egyedi azonosítóval (például: „Print Screening” módszerrel megjelölt, chippel rendelkező) ellátott, legalább 1 200 X 800 X 760 mm külső mérettel rendelkező, konténerek beszerzése

 

Mindkét célterülete esetében:

  • immateriális javak beszerzéséhez kapcsolódó tevékenységek
  • telepi infrastruktúra-fejlesztés, ami magában foglalja a vagyonvédelem gépeinek, eszközeinek beszerzését, továbbá a telepi infrastruktúra megvalósítását.
  • szolgáltatások igénybevétele

 

A támogatás maximális összege: legfeljebb 5 milliárd Ft

A támogatási összeg legfeljebb 25 százalékáig, és legfeljebb 500 millió forint összegig a kedvezményezett kérelemmel előleget igényelhet.

 

Támogatás maximális mértéke (intenzitása):

Az alaptámogatás az összes elszámolható költség 50%- a, az alábbi kivételekkel:

  • a 2. célterület 2. pontja („Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása”) esetében a támogatás az összes elszámolható költség 70%-a.
  • a támogatás maximális mértéke tovább növelhető az alaptámogatáshoz képest az 1. célterület, továbbá a 2. célterület 1. pontja vonatkozásában az alábbiak szerint azzal, hogy a támogatás maximális mértéke nem haladhatja meg a 65%-ot:
    • Fiatal mezőgazdasági termelő 15%-kal megemelt támogatási intenzitásra jogosult
    • Gazdaságátadás esetén 15%-kal megemelt támogatási intenzitásra jogosult a gazdaság átvevője vagy együttműködési időszakkal kötött gazdaságátadási szerződés esetén a gazdaság átadója
    • Az ökológiai gazdálkodást folytató kedvezményezett 10%-kal megemelt támogatási intenzitásra jogosult
    • Kollektív beruházás 10%-kal megemelt támogatási intenzitásra jogosult.

 

A támogatás intenzitás maximális mértéke nem haladhatja meg a 65%-ot.

 

Az intézményi kezességvállalás díjához kapcsolódóan legfeljebb 5%, a beruházási hitel kamatához kapcsolódóan legfeljebb 10% intenzitású többlettámogatás igényelhető, a felhívás alapján megtervezett művelet kamat és kezességi díj nélkül számított elszámolható költségének arányában. E támogatások külön pályázati felhívás keretében, e felhívás alapján elnyert támogatási okirat birtokában igényelhetők.

 

Megvalósításra rendelkezésre álló idő: 36 hónap.

 

Pályázat beadás: szakaszosan, az 1. szakaszban 2024. szeptember 24. – október 7. közt.

 

A pályázat értékelése és a támogatás odaítélése pontozásos rangsor alapján történik. 100 pontból minimum 40 pontot szükséges elérni, illetve a 65 pontot érő üzleti terv alapján minimum 25 pontot szükséges elérni.

 

A pályázaton való részvételre és az egyes támogatható tevékenységekre további feltételek vonatkoznak, melyeket telefonon történő egyeztetést követően tudunk részletesen átbeszélni!

 

  • Felkeltette az érdeklődését ez a lehetőség?
  • Pályázna, de további információkra van szüksége?
  • Bizonytalan abban, hogy jogosult-e pályázni?
  • Nem tudja, hogy kezdjen bele az előkészületekbe?

 

Akkor keressen minket az alábbi elérhetőségeken még ma!

 

  • Megvizsgáljuk a vállalkozását
  • Átbeszéljük a pályázati feltételeket
  • Díjmentes pályázati előminősítést végzünk
  • Tanácsot adunk a sikeres pályázáshoz
  • Elkészítjük nyerő pályázatát!

 

 

 

Euten Consulting Pályázati Tanácsadó Kft.

 

Információ, ügyfélregisztráció:

Dávid-Kleisz Bianka

Mobil: +36 20 225 0298

E-mail:

 

 

További információért, illetve díjmentes előminősítésért kattintson az alábbi gombra!

Amennyiben Ön a díjmentes pályázatfigyelésre már korábban feliratkozott ügyfelünk, de még nem vett részt pályázati tanácsadáson, vagy nem előfizetőnk és érdekli a pályázati lehetőség, kérjük hívja ügyfélszolgálatunkat a +36202250298 számon!